Recepty

 

20.4. 2022

Salát z čerstvých žampionů,

zampionovy salat

-dobrota, která zpestří váš jídelníček a také léčí

Tento recept jsem kdysi našel na internetu jako jednu z pomůcek při léčbě atopického ekzému, moje malá dcerka měla tenkrát diagnostikován  tento  moribundus jako něco,  čeho se už nezbaví a bude odkázána na kortikoidy, krémy a nekonečné trápení. 

Zkušenosti lidí, kteří na internetu sdíleli své znalosti mě opakovaně  vedli k houbám a jejich vlastnostem vázat na sebe škodlivé látky z okolí.

Jako vždy platí, že nejlepších výsledků dosáhnete kombinací více metod najednou, proto nemohu  napsat,  že jenom díky salátu ze žampionů se moje dcera této nemoci během 14-dní zbavila. Pro úplnost uvedu, že kromě salátu ze žampionů jsem koupil sušené žampiony z eko farmy a naplnil práškem želatinové kapsle, které jsem dával dceři dvakrát denně(kapsle byly nutné, sušené žampiony v prášku prostě polknete jednou a podruhé se to už ekluje),  dále jsme požívali mast z konopí na zklidnění pokožky, mast sama nic nevyřeší, protože příčina nemoci je uvnitř, také jsme vyloučili některé potraviny, které by mohli nemoc zhoršovat(na internetu najdete spoustu typů na spouštěče, hledejte potraviny co vám vadí).

Masti a stopku některým potravinám jsme udělali už dříve, ale to nepomáhalo, ale se žampiony bylo vidět zlepšení už po pár dnech.

Recept je jednoduchý a rychlý, žampionový salát můžete jíst samotný nebo ho přidat do zelených salátů, mačkaných brambor a dalších jídel jako přílohu, hodí se k němu opečené bagety nebo topinky s česnekem.

Recept:

Množství - přiměřeně:

 • Čerstvé žampiony
 • Sůl
 • Citrón
 • Olivový nebo rostlinný olej
 • Drcený kmín, může být i celý
 • Jablečný ocet, v nouzi postačí lihový
 • Pepř, bazalka a princezna mezi kořením,  majoránka(někdo ji nemá rád, nemusí být, důležité jsou ingredience výše)

 

Žampiony omyjeme, neloupeme, nakrájíme na plátky a přidáme postupně všechny části seznamu, zlehka promícháme a dáme odpočinout na několik hodin do chládku, to je vše.

 

Dobrou chuť.

 
 
_______________________________________________________
 
 

 

Jak se peklo dříve

 
Hezké video o pečení chleba
 
 
 
 
 
49
5014950
 • mouka celozrnna Kód: 45
  Žitná mouka chlebová
  Momentálně nedostupné
  Žitná mouka chlebová Chlebová mouka osahuje část obalu zrna a klíčku. Chlebové mouky jsou vyráběny ze zrna s nejlepší pekařskou kvalitou

  49 Kč / kg

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem